ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ پنج شنبه ۵ اسفند
معاونت پژوهشی و برنامه ریزی مشاور امور بانوان معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی
صفحه اصلی
English
1395/08/22 کد خبر: 22815 اجلاس سالانه مشاورين امور بانوان برگزار گرديد
اجلاس سالانه مشاورين امور بانوان استان درروز چهارشنبه95/8/19در مركز رفاهي آموزشي امام علي (ع) برگزار گرديد
اجلاس سالانه مشاورين امور بانوان برگزار گرديد
دراين اجلاس دكتر كاظمي مديركل آموزش وپرورش خراسان رضوي،فرشته سلجوقي مشاور استاندار ومدير كل دفتر امور زنان وخانواده استانداي روساي برخي ار ادارات آ.پ استان و مشاورين اموربانوان سطح استان حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي دكتر عليرضا كاظمي در اجلاس سالانه مشاورين امور بانوان خراسان رضوي ضمن بيان اين كه در حوزه مسائل سياسي اجتماعي كاردكردها مگر با حضور زنان تكميل نمي شود اظهار كرد: زن منشاء جلوه هاي رحمانيت خداوند بوده و نقش مهم ديگر زنان در جامعه جايگاه رفيع در تربيت مي باشد.
وي ادامه داد: نقش محوري زنان در در ايجاد ارتباط عاطفي و ايجاد تعادل در خانواده نشان از اهميت اين جنس در جامعه است كه به بيان ديگر مي توان گفت اين نقوش مي تواند عينا در جامعه پياده شود.
كاظمي با بيان اين كه زنان مي توانند نقش ربوبيت و رحمانيت خود را در جامعه نيز ايفا كنند اظهار كرد: با ايجاد تعادل در جامعه توسط زنان جوامع بشري به تعادل در كنار تكامل دست مي يابند اما متاسفانه در دوران اخير با گذر از خانواده سنتي به خانواده مدرن شاهد آسيب هاي جدي به زنان هستيم.
وي در خصوص آسيب هاي جدي كه خانواده ها را تهديد مي كند عنوان كرد: متأسفانه در گذر از خانواده سنتي به خانواده مدرن، خانواده كاركرد خود را از دست داده و علاوه بر اين نوع نگاهي كه به زن در اسلام مبني بر نقش وي در تربيت وجود دارد تغيير يافته است.
وي خاطر نشان ساخت: خانواده بالاترين نقش را در نظام تعليم و تربيت دارد و براي اين كه مشكلات آموزش و پرورش حل شود بايستي كاركردهاي واقعي نظام خانواده را بازيابي كنيم.
كاظمي با تصريح اين موضوع كه بايد خانواده را دريافت چون آموزش و پرورش براي تربيت دير است بيان كرد: ما به عنوان بزرگترين نظام تاثير گذار موظف به نگاه صحيح به بانوان و خانواده را اشاعه دهيم؛ طرح هايي كه در اداره كل آموزش و پرورش در حوزه امور بانوان اجرا شده را بايد جدي تر ادامه داد و طرح هاي جديد ديگر را اجرا كرد.
اين مقام مسئول از كسب رتبه نخست كشوري اداره كل آموزش و پرورش در امور بانوان خبرداد و افزود: بهتر است اولويت هاي خود را در حوزه بانوان و دانش آموزان دختر تعيين كنيم و برنامه هايي براي حل مشكلات در نظر بگيريم.
وي اذعان كرد:حوزه امور بانوان در نظام تعليم و تربيت نيازمند نگاه راهبردي  استراتژيك است و بايد با الگوسازي، ظرفيت سازي و استفاده از پتانسيل هاي بانوان در راه تحقق اين مهم قدم بگذاريم.
وي در بخش ديگر سخنان خود به اهميت اجراي طرح هاي نشاط آور براي بانوان اشاره داشت و بيان كرد:هم اكنون 60 درصد جامعه پرسنل و 48درصد جامعه دانش آموزي آموزش و پرورش استان را زنان و دختران تشكيل مي دهند.
اقتصاد مقاومتي بدون حضور زنان شكل نمي گيرد
مشاور استاندار خراسان رضوي در امور بانوان نيز در ادامه اين جلسه ضمن تبريك كسب مقام نخست كشوري آموزش و پرورش استان در امور بانوان اظهار كرد:  توسعه در جامعه زن يا مرد نمي شناسد و با توجه به اين كه بيش از نيمي از جمعيت كشور را زنان نجتشكيل مي دهند هيچ مدير مدبري از پنجاه درصد ظرفيت خود غفلت نمي كند.
سلجوقي ادامه داد: اولين مربي هر انسان يك زن است و اين در حالي است كه بزرگترين نقش آموزش و پرورش نيز تربيت جوانان و نوجوانان است و اين دو ارتباط نزديك و غير قابل به انكاري دارند.
وي با اشاره به نام گذاري سه سال متوالي با موضوع اقتصاد مقاومتي از جانب رهبر معظم انقلاب زنان را داراي نقش بي بديلي در تحقق اقتصاد مقاومتي دانست و افزود:اقتصاد مقاومتي بدون حضور زنان شكل نمي گيرد زيرا زنان مديران سبد دارايي و مديران برنامه ريز اوقات خانواده هستند.
وي تصريح كرد: زنان در حفظ و ارتقاء فرهنگ ناملموس نقش اساسي و كليدي دارند و آنچه ما داريم محصول تربيت مادرانمان است و نبايد در اقتصاد مقاومتي نقش زنان كمرنگ ديده شود.
سلجوقي با بيان اين كه زنان در خانواده مي توانند فرهنگ خريد جنس ايراني را نهادينه كنند اظهار داشت: ديگر اولويتي كه پس از تحقق اقتصاد مقاومتي براي دولت تدبير و اميد در دستور كار است بحث آسيب هاي اجتماعي مي باشد كه متاسفانه آسيب هاي اجتماعي در زنان موجب  فروپاشي خانواده مي شود.
94درصد از امكانات آموزشي در ايران توزيع عادلانه شده است
وي به آمار جهاني در خصوص شكاف جنسي اشاره و عنوان كرد: از ميان 145كشور دنيا در جايگاه 141 قرار داشتيم كه خوشبختانه به جايگاه139ارتقاءپيدا كرديم.
وي بيان كرد: طبق آمار جهاني 94درصد از صد درصد امكانات آموزشي در ايران توزيع برابر شده است و با توجه به اين كه در حوزه امور خانواده خلاء سياست هاي راهبردي احساس مي شد خوشبختانه در سيزدهم شهريور ماه سال جاري سياست هاي كلي خانواده توسط رهبر معظم انقلاب اسلامي براي بهبود اين بخش ابلاغ شد.

درپايان ازمشاورين برتر ،برگزيده ومنتخب ورتبه هاي برتر طرح هاي استاني تقدير بعمل آمد.
ديدگاه‌هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط آموزش و پرورش در سايت منتشر خو
تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی می باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal